Amacımız

Değişen dünyada her şeyin standartlaştığı, belli kişi ve kurumların bu standartlaşmayı belirlediği görülmekte ve bu, toplumlarda yeni sınıflar oluşturmaktadır. Bu sınıflandırmalara meydan okumak adına belli bir siyasi örgüt veya derneğe üye değilseniz fikirleriniz boşlukta kalmakta ve yitip gitmektedir. Sohbet ortamlarında yapılan bazı faydalı muhabbetler gün yüzüne çıkamamakla birlikte, çıksa dahi konuşulanların “kahvelerde, sokak köşelerinde konuşulan şeyler” denilerek hakir görünmesi bizleri rahatsız etmekteydi, bilgiye tek tuşla ulaşılabildiği bir dönemde fikirleri diplomaya endekslemenin ne kadar doğru olabileceğini uzun zamandır arkadaşlarımız arasında tartışmaktayız.

Herkesin fikirlerini özgürce yazabildiği, öz güven sorunu yaşamadan yayımlatabildiği, belli standart ve kurallarla sınırlandırılmayan demokratik bir platform oluşturmak için birkaç aydır araştırma yapmaktayız. Elbette insanların milli, dini ve siyasi değerlerine hakaret edecek bir durumun oluşmayacağı, başkalarının değerlerini aşağılamayacak bir platform… Araştırmalarımızın ardından herhangi bir kâr amacı gütmeden, “okunur muyuz?” telaşına girmeden, güvenlik görevlisinden doktoruna, temizlik görevlisinden avukatına, mühendisinden öğretmenine, aşçısından kuyumcusuna her kesimi içinde barındıran bu platformu oluşturmak için harekete geçtik. Pandemi dolayısıyla yapabileceğimiz en hızlı ve faydalı yol olarak da ilk başta bir web sayfası oluşturmayı, bu sayfadan yararlanmaları için çevremizdeki insanlara bilgi verip, yardım edinmeyi amaçladık. XSayfa ekibi olarak belli hiyerarşik bir düzende olmadığımızı, sadece görev paylaşımı ile örgütlendiğimizi de ayrıca belirtmek isterim.

Bu yazıdan da anlaşılacağı üzere vizyon, misyon standardına girmeden, dilediğiniz tür ve çeşitte yazılarınızı yayınlatmak istediğiniz takdirde sizlere ulaşmak, fikirlerinizi paylaşmak istemekteyiz. Herhangi bir meslek grubundan, belli bir akademik veya eğitim seviyesinde olmanızın, milli ve dini değerlerimizi yok saymayacak şekilde herhangi bir siyasi düşünceyi benimsemenizin bizim için hiçbir önemi olmadığı gibi, farklı fikirlerin aramızda bulunmasından mutluluk duyacağımızı da bilmenizi istiyoruz. Siz de yazılarınızın yayınlanmasını istiyorsanız [email protected] adresine yazılarınızı gönderebilirsiniz. Aramıza şimdiden hoş geldiniz..

Herkesin her fikri, her düşünceyi, her şekilde konuşabildiği yeni bir dünyaya…

FİKİRLERİN SUYU ÇIKSIN!..

Sosyal Medya Hesaplarımız