Kripto Para Çılgınlığı

Okuma Süresi:1 Dakika, 22 Saniye

Son günlerde kripto paraya karşı oluşan yoğun rağbet sonrasında bu konuya değinmem gerektiği düşüncesine vardım. Artık kripto para muhabbetinin olmadığı ortam kalmadı neredeyse. Birileri para kazanıyor ve birilerinin çok çabuk para kazanması herkesin iştahını kabartıyor.

Kim bir an önce zengin olmak istemez ki? Hemen hayaller kurulmaya başlanıyor. Sonrasında ne mi oluyor? Çoğu kişi için hüsran. Geçmiş geleceğin aynasıdır derler. Sağdan soldan duyma haberlerle tüyolar ile bir heyecana kapılıyor insan. Hele birde başlangıçta ufak bir kazanç sağlayınca, “Tamam ışığı gördüm!” diyor.

Ta ki büyük balık, küçük balığı yiyene kadar! Teknik analiz, temel analiz bilmeden, aldığı şeyin ne için var olduğu ne hedefleri olduğunu bilmeden balıklama atlıyorsunuz. Sonra haberlerde görüyorsunuz; ocağı söndü, ailesini katletti, kafasına sıktı..

Eğer hiçbir şey bilmiyorsanız şunu bilin. Öyle tak diye zengin olmak hayaldir. Eğer girmek istiyorsanız bu işe, analiz etmeyi, araştırma yapmayı bilmelisiniz. Bilmeden duyum üzerine alım yaptınız diyelim, nerede satacaksınız? Veya aldıktan sonra zarara girmeye başladınız, zararı nasıl kapatacaksınız? Bunun psikolojisini nasıl yeneceksiniz?

Bir şeyler araştırıp öğrenmek için vaktiniz yok ise ve kripto para borsasına veyahut normal bir borsaya girmek istiyorsanız, bu işin içinden zararlı çıkma ihtimaliniz olacağını ve ona göre yatırım yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Yoksa akıntıya kapılıp okyanusta boğulursunuz. Boğulmak istemiyorsanız da bilmeyen için zor ama en mantıklı tercih ise geleceğe yatırım yapmaktır. Azda olsa, gelecek gördüğünüz hisseye veya coine kenara ayırdığınız para kadar her ay yatırım yapın, belki bir gün şaha kalkar ve güzel bir mirası kendinize bırakabilirsiniz.

Unutmayın ki, bu hayatta paradan daha önemli şeyler vardır. Aileniz, sevdikleriniz ve en önemlisi sağlığınız. Bu güzellikleri yitirdikten sonra paranın hiçbir önemi kalmaz. Bunun bilincinde olup yatırım yapmanızı, ailenizden gizli bir şey yapmamanızı öneriyorum. En doğrusu da budur. Sağlıcakla kalın.

Yazar Hakkında

Mehmet Okay

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Önceki içerik CÜNEYD BEY
Sonraki içerik KARA ÖLÜM

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir Cevap Yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız
%d blogcu bunu beğendi: