Diyelim Ki Su Bitti

Diyelim Ki Su Bitti
Okuma Süresi:55 Saniye

Arada sırada, sizin de içinizde huzursuzluk uyandıran bir soru geliyor olmalı.

Ya su tükense? Veyahut tükenme noktasına gelse.

Biyolojik sistem için suyun olmaması demek, sisteminde olmaması demektir. Su yaşadığımız yeryüzünde en çok bulunan maddelerden biridir. İnsan vücudunda, hayvanlarda, bitkilerde bulunup, kısacası canlıların yapısının önemli bir kısmını oluşturur.

Yerleşim yerleri çoğunlukla su etrafında kurulur. Çünkü, insanların temel ihtiyaçlarını karşılayarak, tarım ve endüstri de çok önemli bir yere sahiptir. Su olmaz ise tarımda olmayacaktır. Bunun sonucunda gıda problemiyle de karşılaşacağız.

Özellikle Ramazan ayında yaşadığınız susuzluk anlarını düşünsenize, ne kadar çok muhtacız suya. Yazın güneşin altında iki saat çalışınca yana yana su içmemiz.. Yaşamamız için su olmazsa olmazımızdır.

Hızlı nüfus artışı, bilinçsiz tüketim ve küresel ısınma sonucunda susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalmak hiçte uzak değil!

Umursuzca davranıp, tasarrufsuz ve bilinçsiz su kullanmaya devam eder isek dengeler bozulacak, hastalıklar çoğalacak ve insanlar ölüme gidecek.

Yağmurlu havalar azaldı, artık kar göremez olduk. Bunların tek suçlusu insanoğlu. Ormanları korumazsak, hayatın düzenini bozarsak bu günler iyi günlerimiz olacak.

Ama gelin görün ki, insanoğlu ne kadar nankör! Hala şarıl şarıl su harcıyorlar. Hiç düşünmeden sonu..

 

Güzel bir hayat için suyumuza sahip çıkmalıyız..

Yazar Hakkında

Mehmet Okay

Happy
Happy
80 %
Sad
Sad
20 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Bir Gerçeğin Masalı Önceki içerik Bir Gerçeğin Masalı: Sahra’daki Su
Toplumsal Tahammül Sonraki içerik Toplumsal Tahammül

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir Cevap Yazın

Sosyal Medya Hesaplarımız